G

Vijfentwintigste jeugdweekend werd verreden in Emmen.

We beginnen met een stuk uit het IMBA sportreglement voor de Jeugd te citeren.

De organisaties hebben als motto: vriendschap, ontspanning en fair-play. Het behalen van titels is ondergeschikt aan de Olympische gedachte: “Deelnemen is belangrijker dan winnen”.

Gelukkig kan 99 procent van onze rijders en publiek zich in deze gedachte vinden. Vandaar dat wij kunnen spreken over een geslaagd jeugdweekend dat werd gehouden in Emmen. Met deze gedachte in het hoofd heeft de jeugdcommissie de twee aanmoedigingsprijzen gegeven aan de familie Bak en de organiserende vereniging Emmen.

Dit jubileumweekend heeft natuurlijk jubilarissen. Twee hebben we er gevonden. Een rijder en een official. Thea Vink zet zich al 25 jaar in voor de Internationale jeugdweekenden. De rijder die alle jeugdweekenden gereden heeft is Theo Boeijen. Theo die samen met zijn vrouw de beste herinneringen heeft aan het éérste weekend in Boekel, met de spelletjes erbij, zodat het hele gezin erbij betrokken was. Touwtrekken, kratten stapelen en een kruiwagenrace werd er gehouden. Maar ook het weekend in Venray waarbij er ondanks het enorme deelnemeraantal zoveel sportiviteit heerste heeft veel indruk gemaakt. We hopen de altijd sportieve fam. Boeijen nog lang bij ons op de cross te zien. Geen 25 jaar aanwezig maar wel de 20 jaar gepasseerd is ook onze Duitse collega Willi Jutte. Altijd met een lach op zijn gezicht is hij een graag geziene gast op de internationale jeugdweekenden. Ook hij vond de spelletjes iets waar hij met veel plezier aan terugdenkt. Verder was aanwezig oud jeugdcommissie lid Frans Jorna met zijn vrouw Lucy, Frans en Lucy die zijn geëmigreerd naar Amerika vonden wel dat de jeugdrijders erg gegroeid waren in de jaren dat zij niet geweest zijn. Erg leuk dat jullie aanwezig waren.

Wat zagen we verder in Emmen. Een club die in de loop der jaren steeds verder is ontwikkeld. Een prachtige kantine waar lekkere gehaktballen te koop waren. Een rennerskwartier waarin ondanks de bui op zondag niet iedereen in de blubber wegzakte. Kortom een goed georganiseerd verhaal, waar we volgend jaar graag weer terugkomen.
We zagen een klein snel ventje uit Taiwan die zijn weg prima wist te vinden. Ook onze Deense rijders, altijd met vele aanwezig tijdens de jeugdweekenden, gaven weer een stuk gezelligheid maar ook Duitsland en Tsjechië waren vertegenwoordigd. Tsjechië waar we al te gast zijn geweest met de jeugd, Duitsland en Denemarken volgen nog. De rijders zien er naar uit om deze internationale ervaringen te gaan opdoen.

85cc Grote Wielen
De strijd om het Europese Kampioenschap werd voorgezet. Na in Tsjechië verslagen te zijn door Jan Vondrasek uit het gastland, was het nu aan onze rijders om te laten zien wat zij thuis konden. Luca Nijenhuis liet dit overduidelijk zien drie van de vier manches wist hij op zijn naam te zetten. Jammer van de éérste manche waardoor hij niet bij de top drie wist te eindige, een vierde plaats was er voor Luca weggelegd. Rick Folkers wist over de vier manches de meeste punten bij elkaar te sprokkelen en werd daarmee dagoverwinnaar. Jeffrey Elbers werd tweede, Jacky Tausch derde. Daarmee was het podium gevuld door Nederlandse rijders. Bas vd Berkmortel werd vijfde, door zijn goede resultaten in Tsjechië leidt hij op dit moment de tussenstand voor de IMBA. Drie manches werden er verreden onder prima omstandigheden. De vierde manche kwam er een flinke bui, waardoor de baan een compleet ander aanzicht kreeg. Maar zoals bij alles was dit niet voor iedereen een probleem, Bryan Brink uit het hoge noorden kende de baan in alle omstandigheden en wist dan ook in deze manche zijn beste resultaat neer te zetten. Hij vond het wel prima, was niet zo gauw bang. Wie wel een beetje angst had was zijn trouwe helper opa, die zo vies was geworden dat hij niet wist of hij zo wel thuis mocht komen.

MX2 Jeugd
Hier was het Roy Hoeijmakers de kampioen van vorig jaar die liet zien dat hij op eigen terrein heer en meester is. Zijn grote concurrent de Tsjech Patrik Melchiar die in Tsjechië alles wist te winnen moest in Emmen zijn meerdere erkennen in de Nederlanders. Chris van de Pol werd tweede, Jeroen van Teijlingen derde, in de stand hij tweede achter Roy, de Tsjech staat op de derde positie in de IMBA stand. Kevin Dorlas had een beetje pech in de tweede manche doordat de dop van de koelvloeistof openging kwam hij in die manche niet verder dan een zeventiende positie. Verder een prima wedstrijd voor Kevin. Ook deze klasse kreeg last van het slechte weer in de laatste manche. Voor de start spraken we de Deen, Janus Jensen, hij vond de regen geen probleem, toen het wat aanhield begon hij toch wel wat bedenkelijker te kijken. Maar met een achtste plaats was dit toch zijn beste manche van dit weekend. Janus was voor het zevende jaar bezig met de Internationale Jeugdweekenden. Om naar Nederland te gaan vonden hij en zijn familie altijd weer prachtig. Één jaar hadden ze moeten missen omdat ze van de wedstrijd in Tsjechië afkwamen met uitsluitend nog het sleuteltje van de bus, alles was gestolen. Het was moeilijk geweest om het financieel weer rond te krijgen maar ze waren er gelukkig weer bij.

Dan rest ons nog om de club Emmen met zijn medewerkers te bedanken. Onze dank gaat ook uit naar de Jeugdcommissie die er ieder jaar toch weer veel tijd in steekt om er een geslaagd weekend van te maken. Natuurlijk willen we ook de stoere doktor op haar Quad bedanken, en alle medewerkers die weer aanwezig waren. Zoals al genoemd gaan we volgend jaar weer terug naar Emmen voor het zesentwintigste Jeugdweekend. Het zal een andere datum worden welke beter aansluit met de vakanties. De datum wordt zo spoedig mogelijk bekend gemaakt.

 

News